چهارده معصوم

چراغ راه

چراغ راه

۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده استشعبان که مه سرور هرمردوزن است

تابان زوجود جلوه چهارتن است

هم مولد سجاد و اباالفضل و حسین

هم مولد پاک حجت بن الحسن است


دوست دارم که یک شب جمعه

 صبح گردد به رسم خوش عهدی


ناگهان بشنوم زسمت حجاز

 نغمه ی دلخوش انا المهدی . . . 

مرا با عشق خود درگیر کردی

 به پایم با غمت زنجیر کردی
بدان دنیای بی تو هیچ باشد

دلم را از زمانه سیر کردی
تو با رفتن به پشت ابر ایّام

غروب جمعه را دلگیر کردیتاریخ بعثت

بزرگان شیعه معتقدند رسول اکرم (ص) در 27 ماه رجب چهل سال پس از واقعه عام الفیل به پیامبری مبعوث شد. ولی علمای سنّی بر این نظرند که این رویداد فرخنده، در ماه مبارک رمضان رخ داده است.

 


پیام آور خوبی ها

پیامبراکرم (ص):   


إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاق .


 همانا من مبعوث شدم تا فضائل اخلاقی را به کمال برسانم
.
 

بحارالانوار ،ج16،ص210


ای شاه سوار ملک هستی
سلطان خرد به چیره دستی
ای ختم پیمبران مرسل
حلوای پسین و ملح اول
سر خیل تویی و جمله خیلند
مقصود تویی همه طفیلند


بعثت پیامبر اکرم(ص) مبارک باد


بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام کاظم علیه السلام برتمامی مسلمانان بخصوص شیعیان ان حضرت  تسلیت باد 


السلام علیک یا امام کاظم (موسی بن جعفر باب الحوائج) علیه السلامآجرک الله یا حجه بن الحسن العسکری


هزاران بار مبارکباد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم
- خرمشهر شهر لاله های خونین است.


- خرمشهر را خدا آزاد کرد .


- فتح خرمشهر یک مسئله عادی نیست، بلکه ما فوق طبیعت است.


- هماهنگی ارتش و سپاه و بسیج در صحنه پیکار پشت سپاهیان کفر را شکست. 

- فتوحات ما در میادین جنگ از جمله آزادی خرمشهر با تقوی امکان پذیر شد.

- روز آزادی خرمشهر را بعنوان یک یاد بود و افتخار ملی و میهنی باید گرامی داشت.


- ملت بزرگ ایران بخاطر صبر و ایمان به پیروزی دست یافت.


- تاریخ و آینده گزارش کار و تلاش های رزمندگان را همیشه درخود حفظ خواهد کرد .


- باید از حماسه های بجا مانده از جنگ برای جاری کردن این روحیه در امتداد تاریخ استفاده شود.

پیام امام خمینی به مناسبت آزادی خرمشهر در سال 1361

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با تشکر از تلگرافاتی که در فتح خرمشهر به این جانب شده است، سپاس بی حد بر خداوند قادر که کشور اسلامی و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود. اینجانب با یقین به آن که ما «النصر الا من عندالله» از فرزندان اسلام و قوای سلحشور مسلح، که دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و کشور بقیه الله الاعظم _ ارواحنا لمقدمه الفداء را از چنگ گرگان آدمخوار که آلت هایی در دست ابرقدرتان خصوصا آمریکای جهانخوارند بیرون آورد و ندای «الله اکبر» را در خرمشهر عزیز طنین انداز کرد و پرچم پرافتخار «لا اله الا الله» را بر فراز آن شهر خرم که با دست پلید خیانتکاران قرن به خون کشیده شده و «خونین شهر» نام گرفت _ [بیافراشت] تشکر می کنم. و آنان فوق تشکر امثال من هستند. آنان به یقین مورد تقدیر ناجی بشریت و برپاکننده ی عدل الهی در سراسر گیتی _ روحی لتراب مقدمه الفداء _ می باشند. آنان به آرم ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی مفتخرند.

مبارک باد و هزاران بار مبارک باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم که با توفیق الهی و ضایعات کم و غنایم بی پایان و هزاران اسیر گمراه و مقتولین و آسیب دیدگان بدبخت که با فریب و فشار صدام تکریتی، این ابرجنایتکار دهر، به تباهی کشیده شده اند، سرافرازانه برای اسلام و میهن عزیز افتخار ابدی به هدیه آورد. و مبارک باد بر فرماندهان قدرتمند که فرماندهان چنین فداکارانی هستند که ستاره ی درخشنده ی پیروزی های آنان بر تارک تاریخ تا نفخ صور نورافشانی خواهد کرد. و مبارک باد بر ملت عظیم الشأن ایران اینچنین فرزندان سلحشور و جان برکفی که نام آنان و کشورشان را جاویدان کردند. و مبارک باد بر اسلام بزرگ این متابعانی که در دو جبهه ی جنگ با دشمن باطنی و دشمنان ظاهری پیروزمندانه و سرافراز امتحان خویش را دادند و برای اسلام سرافرازی آفریدند.

و هان ای فرزندان قرآن کریم و نیروهای ارتش و سپاهی و بسیج و ژاندارمری و شهربانی و کمیته ها و عشایر و نیروهای مردمی داوطلب و ملت عزیز، هوشیار باشید که پیروزی ها هرچند عظیم و حیرت انگیز است شما را از یاد خداوند که نصر و فتح در دست اوست غافل نکند و غرور و فتح شما را به خود جلب نکند؛ که این آفتی بزرگ و دامی خطرناک است که با وسوسه ی شیطان به سراغ آدم می آید و برای اولاد آدم تباهی می آورد. و من با آنکه به همه ی شما اطمینان تعهد به اسلام دارم، لکن از تذکر، که برای مومنان نفع دارد، باید غفلت نکنم؛ چنان چه از نصیحت به حکومت های همجوار و منطقه دریغ ندارم. و آنان می دانند امروز با فتح خرمشهر مظلوم، دولت و ملت پیروزمند ما از موضع قدرت سخن می گوید. و من به پیروی از آنان به شما اطمینان می دهم که اگر از اطاعت بی چون و چرای آمریکا و بستگان آن دست بردارید و با ما به حکم اسلام و قرآن کریم رفتار کنید، از ما جز خیر و پشتیبانی نخواهید دید. و شما بدانید آن قدر که ابرقدرت ها از صدام، این نوکر چشم و گوش بسته، پشتیبانی کردند از شماها که قدرت های کوچک و حکومت های ضعیف هستید پشتیبانی نمی کنند. و شما عاقبت این جنایتکار و هم قطار جنایتکارش شاه مخلوع را به عیان دیده اید. قدرت های بزرگ بیش از آن چه از شما استفاده نمایند از شما طرفداری نمی کنند. و شماها را برای منافع خویش به هلاکت می کشند. و من نصیحت برادرانه به شما می کنم که کاری نکنید که قرآن کریم برای برخورد با شما تکلیف نماید و ما به حکم خدا با شما رفتار کنیم. و یقین بدانید که امثال حسنی مبارک مصری و حسین اردنی و دیگر هم جنایتکاران آنان برای شما نفعی ندارند و دین و دنیای شما را تباه می کنند. و اگر با نشست های خود بخواهید طرح کمپ دیوید یا فهد را که مرده اند، زنده کنید؛ که ما خطر بزرگ برای کشورهای اسلامی خصوصا حرمین شریفین می دانیم، اسلام به ما اجازه ی سکوت نمی دهد و این جانب در پیشگاه مقدس خداوند تکلیف الهی خود را ادا نمودم. اکنون دست تضرع و دعا به سوی خالق یکتا بلند کرده و به قوای مسلح اسلام و فداکاران قرآن کریم و میهن عزیز ایران دعا می کنم، و سلامت و سعادت و پیروزی آنان را خواستار هستم.

سلام و درود بی پایان بر فرماندهان متعهد قوای مسلح و بر رزمندگان فداکار و بر ملت دلیر ایران عزیز و سرشار از شادی ها. والسلام علی عبادالله الصالحین.

روح الله الموسوی الخمینی

منبع: صحیفه امام خمینی ره ))

جلد شانزدهم صفحه ۲۵۷گر پرده ز رخ باز نماید مهدی

 از خلق جهان دل برباید مهدی


ای شیعه چنان منتظر مولی باش

گویی که همین جمعه میاید مهدی . . .عمرم تمام گشت ز هجران روی تو


ترسم شها به خاک برم آرزوی تو


با آن که روی ماه تو از دیده شد نهان


عشاق را همیشه بود دیده سوی تو


بیا دوباره پاک کن ز جاده‌ها غبار را


به عاشقان نوید ده رسیدن بهار


تمام لحظه‌های من فدای یک نگاه تو


بیا و پاک کن ز دل حدیث انتظار را . . .